Setkání Drozdov - Drozdov

27.7.2019

Setkání Drozdov - DrozdovSetkání Drozdov - Drozdov

V sobotu 27.7.2019 se uskutečnilo setkání občanů Drozdova v Čechách s občany Drozdova na Moravě.

Drozdováci od Šumperka dorazili autobusem v jedenáct hodin ke drozdovské škole. Po přivítání a předání upomínkových předmětů jsme společně ve školní jídelně poobědvali a po výborném obědě se přesunuli do myslivecké chaty. Tam probíhaly debaty všeho druhu, přičemž nejčastěji používaným slovem bylo „Drozdov“.

Z myslivecké chaty jsme se postupně přemístili k obecnímu úřadu, kde SDH Drozdov připravil již tradiční Prázdninové posezení u hasičů. Začátek patřil diskotéce pro děti. Poté došlo na exhibiční vystoupení Tomáše Kunce (mistr světa v powerliftingu) a jeho svěřenců. Na programu bylo zvedání činek, zvedání klády, převalování obří pneumatiky či tahání hasičské cisterny na laně. Vystoupení přerušil déšť, ale i přes toto narušení programu se vystoupení zdařilo a plným právem si vysloužilo velký aplaus.

V devět hodin začala hrát skupina B.A.S. a volná zábava pokračovala ve veselém duchu až do ranních hodin.

Velké poděkování za zdar celé akce patří SDH Drozdov, MS Holý vrch, ZŠ a MŠ Drozdov (obzvláště naší paní kuchařce Ivoně Spálenkové) a všem, co se na přípravách a průběhu akce podíleli. Poděkování patří i těm, kteří se akce zúčastnili a podpořili tak dění v naší obci.

K dalšímu setkání Drozdov – Drozdov by mělo dojít opět za dva roky ve 276 km vzdáleném Drozdově u Šumperka. Budeme se těšit.

Helena Ešková

Přílohy k článku