Kultura v obci
Výlet do ústeckého kraje - fotodokumentace ve fotogalerii.
Výsledky ankety k hlasování o drozdovském znaku a vlajky
Výstava k 65.výročí založení LMK Drozdov
Informace k vyhlášené anketě a další kulturní akce do konce října
Poslední výlet drozdovských seniorů

Uskutečnil se v sobotu 3. října 2015 a byl to asi poslední krásný a teplý den" Babího léta". První zastávka byla zámek a hrad Bečov nad Teplou. Hlavním důvodem naší návštěvy byl Relikviář sv. Maura, který je uložen v trezorové místnosti kam může maximálně 25 návštěvníků. Naše padesátičlenná skupina se rozdělila na dvě poloviny, jedna část si prohlížela zámek a jeho interiéry, druhá procházela expozicí sv. Maura. Byla to nádhera vidět zblízka filigránskou práci této památky srovnatelnou s korunovačními klenoty. relikviář nás překvapil i svojí velikostí a výzdobou drahými kameny.. Po prohlídce Bečova jsme ojeli do klášteru Teplá. I zde jsme nevěřícně kroutili hlavami nad nádherou klášterního kostele, knihovny a muzea. Velkým překvapením byla prohlídka nově opravené prelatury s nádhernými sály plné fresek, chodbami a podzemí s dobovým zařízením. Každý si pochvaloval pivovod, jako dobrý nápad, který rozváděl pěnivý mok po konventu. Zájezd byl zpříjemněn dobrým obědem a odpoledním posezením u voňavé kávy s ochutnávkou klášterní medoviny. Zájezdy se staly oblíbeným doplňkem našich seniorů, proto již nyní se připravují zájezdy na příští rok. Další foto viz fotogalerie.


Výlet do Mariánských Lázní

Drozdovští senioři v pohybu.
Začátek srpna byl ve znamení poznávání a pohybu. I přesto, že parné dny volně přešly do měsíce srpna, nic nevadilo tomu, aby drozdovští senioři vyrazili za poznáním. A byl jich požehnaný počet, přesně 52. Naplněný autobus po střechu směřoval do oblasti Mariánských Lázní. První zastavení bylo v honosném sídle rakouského státního kancléře a ministra zahraničí, do zámku Kynžvart. Prohlídka trvala téměř 90 minut, prošli jsme 24 místnostní, ve kterých vnímavé oko turisty obdivovalo nádherné interiéry, cenné sbírky,kabinet kuriozit a empírový nábytek, kterým se držitelé zámku obklopovali. Stejně tak i rozlehlý par kolem zámku s mnoha romantickými stavbami patří mezi místa, která si zaslouží procházky. Na zámku bylo mnoho známých osobností, byl tam několikrát i ruský car Mikuláš, který prý údajně, kromě jiných cenností přivezl Lotharu Metternichovi semena bolševníku velkolepého, problematické to rostlině západních Čech, která je rostlinou téměř nezničitelnou, silný alergen a druhovému jménu „velkolepý“ rozhodně ostudu nedělá. Zámek se líbil i nám – drozdovským, i když jsme žádnou( kromě naší návštěvy) pozoruhodnost na zámku nezanechali.
Užít si Mariánské Lázně, dobře poobědvat v centru v hotelu Bohemia, ochutnal několik druhů lázeňských oplatek s dobrou kávou na kolonádě, poslechnou si zpívající fontánu a projít se krásně upravenými parky s barevně veselou květinovou výzdobou. To byl druhý bod našeho programu. Úplný závěr patřil parku miniatur Boheminium. V pěkně upraveném parku jsme procházeli naučně poznávací okruh s maketami stavebních a technických památek České republiky, modelovou železnicí, makety letadel a lodí a zámků. Vše je vyrobeno v poměru 1:25. Výlet se vydařil a všem účastníků moc líbil. A pro velký úspěch je další zájezd, plánovaný na 3. října, již skoro obsazen. Program je také zajímavý – klášter Teplá, zámek Bečov nad Teplou.


Oslavy v Drozdově sklidily obrovský úspěch

Oslavy 120. výročí založení SDH, 110 výročí otevření školy v Drozdově a setkání občanů z partnerské obce Drozdov, okr. Šumperk.