Divadelní představení Uklízečka

Divadelní představení UklízečkaV Drozdově se opět chodí na divadlo

Chodit v Drozdově na divadlo není prázdná fráze. Divadelní spolky na vesnicích měly a někde ještě mají velikou tradici. Ne jinak tomu bylo i v Drozdově. Cituji z místní kroniky: "Velmi platnou složkou vzdělávací stal se Spolek čtenářsko-divadelní jednoty Jindřicha Mošny v Drozdově ustanovený 14. dubna 1908“. Letošního roku by tento spolek oslavil 111 let od svého založení. Hrálo se v sále v hostinci U Lisých a každý rok ochotnický spolek Mošna sehrál průměrně čtyři představení. Uctihodné číslo. Hrál i za války, ale pak byl Němci zakázán. Obnovená činnost spolku se dále datuje od roku 1946. Mění se název, již to není spolek Mošna, ale divadelní spolek při Osvětové besedě v Drozdově. Nedostatek času, práce na směny i nezájem dovršil konec spolku, který přestal pracovat v roce 1966. Ale letošní rok se "zablesko na časy" a na stejném jevišti byl sehrán divadelní kus Uklízečka - One Man Show Marka Šmieda. V úterý 12. listopadu přišlo do sálu restaurace U Lisých na 190 diváků. A rozhodně nelitovali, protože to bylo úžasné představení. I když se říká, že první vlaštovka jaro nedělá, věřme, že se v těchto akcích bude pokračovat a kultura v obci se přenese do tohoto sálu, plesy, zábavy a další společenská setkání se stanou součástí kulturního dění naší obce.

Fr. Rejzek

Přílohy k článku