Obec Drozdov

Kultura v obci

Pozvánky na oslavy 650. výročí založení obce.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
pozvanka.pdf 268.4 Kb

Pozvánka na

Pozvánka na výstavu betlémů.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
b.jpg 275.3 Kb

Pozvánka na 2. ročník nohejbalového turnaje " O pohár drozdovského koupaliště"

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
nohejbal-od-keldy.pdf 369.4 Kb

Dětský den 2016

Dětský den 2016

Výlet do ústeckého kraje - fotodokumentace ve fotogalerii.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
vylet-do-usteckeho-kraje.docx 11.6 Kb

Ples ZŠ a MŠ Drozdov

Ples ZŠ a MŠ Drozdov

Masopust 2016

Masopust 2016

Pozvánka na " Vánoční zpívání"

Pozvánka  na " Vánoční zpívání"

Výsledky ankety k hlasování o drozdovském znaku a vlajky

Výsledky ankety k hlasování o drozdovském znaku a vlajky

Hubertská zábava

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
hubertska-2015641191621.pdf 1776.6 Kb

Výstava k 65.výročí založení LMK Drozdov

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
vystava531261974.docx 11 Kb

Informace k vyhlášené anketě a další kulturní akce do konce října

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
svetelkovani.docx 12.2 Kb

Poslední výlet drozdovských seniorů

Uskutečnil se v sobotu 3. října 2015 a byl to asi poslední krásný a teplý den" Babího léta". První zastávka byla zámek a hrad Bečov nad Teplou. Hlavním důvodem naší návštěvy byl Relikviář sv. Maura, který je uložen v trezorové místnosti kam může maximálně 25 návštěvníků. Naše padesátičlenná skupina se rozdělila na dvě poloviny, jedna část si prohlížela zámek a jeho interiéry, druhá procházela expozicí sv. Maura. Byla to nádhera vidět zblízka filigránskou práci této památky srovnatelnou s korunovačními klenoty. relikviář nás překvapil i svojí velikostí a výzdobou drahými kameny.. Po prohlídce Bečova jsme ojeli do klášteru Teplá. I zde jsme nevěřícně kroutili hlavami nad nádherou klášterního kostele, knihovny a muzea. Velkým překvapením byla prohlídka nově opravené prelatury s nádhernými sály plné fresek, chodbami a podzemí s dobovým zařízením. Každý si pochvaloval pivovod, jako dobrý nápad, který rozváděl pěnivý mok po konventu. Zájezd byl zpříjemněn dobrým obědem a odpoledním posezením u voňavé kávy s ochutnávkou klášterní medoviny. Zájezdy se staly oblíbeným doplňkem našich seniorů, proto již nyní se připravují zájezdy na příští rok. Další foto viz fotogalerie.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
pa034498.jpg 3449.5 Kb
pa034501.jpg 3531 Kb

Výlet do Mariánských Lázní

Drozdovští senioři v pohybu.
Začátek srpna byl ve znamení poznávání a pohybu. I přesto, že parné dny volně přešly do měsíce srpna, nic nevadilo tomu, aby drozdovští senioři vyrazili za poznáním. A byl jich požehnaný počet, přesně 52. Naplněný autobus po střechu směřoval do oblasti Mariánských Lázní. První zastavení bylo v honosném sídle rakouského státního kancléře a ministra zahraničí, do zámku Kynžvart. Prohlídka trvala téměř 90 minut, prošli jsme 24 místnostní, ve kterých vnímavé oko turisty obdivovalo nádherné interiéry, cenné sbírky,kabinet kuriozit a empírový nábytek, kterým se držitelé zámku obklopovali. Stejně tak i rozlehlý par kolem zámku s mnoha romantickými stavbami patří mezi místa, která si zaslouží procházky. Na zámku bylo mnoho známých osobností, byl tam několikrát i ruský car Mikuláš, který prý údajně, kromě jiných cenností přivezl Lotharu Metternichovi semena bolševníku velkolepého, problematické to rostlině západních Čech, která je rostlinou téměř nezničitelnou, silný alergen a druhovému jménu „velkolepý“ rozhodně ostudu nedělá. Zámek se líbil i nám – drozdovským, i když jsme žádnou( kromě naší návštěvy) pozoruhodnost na zámku nezanechali.
Užít si Mariánské Lázně, dobře poobědvat v centru v hotelu Bohemia, ochutnal několik druhů lázeňských oplatek s dobrou kávou na kolonádě, poslechnou si zpívající fontánu a projít se krásně upravenými parky s barevně veselou květinovou výzdobou. To byl druhý bod našeho programu. Úplný závěr patřil parku miniatur Boheminium. V pěkně upraveném parku jsme procházeli naučně poznávací okruh s maketami stavebních a technických památek České republiky, modelovou železnicí, makety letadel a lodí a zámků. Vše je vyrobeno v poměru 1:25. Výlet se vydařil a všem účastníků moc líbil. A pro velký úspěch je další zájezd, plánovaný na 3. října, již skoro obsazen. Program je také zajímavý – klášter Teplá, zámek Bečov nad Teplou.

Pozvánka na výlet pro malé i velké

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
cestujeme-za-poznanim.docx 11.8 Kb

Oslavy v Drozdově sklidily obrovský úspěch

Oslavy 120. výročí založení SDH, 110 výročí otevření školy v Drozdově a setkání občanů z partnerské obce Drozdov, okr. Šumperk.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
noviny.docx 16.1 Kb

Pozvánky na kulturní akce

Pozvánky na kulturní akce

Pozvánky na kulturní akce

Pozvánky na kulturní akce

Veselí pod širým nebem.

Každoročně se v Drozdově koná masopust.Tento rok, již podeváté se konal v sobotu 7.února 2015.
Počasí nám přálo, byl krásný, teplý slunečná den. Místní občané nás nenechali na holičkách a podpořili
obecní akci jak svoji návštěvou, tak i v podobě masek, kterých se sešlo nepočítaně.Předcházelo tomu povolení pana starosty Sládka
a pak už mohl medvěd vést celý průvod obcí.V průvodu nechyběly žádné masky. Byly zde klasické i novodobé. Dá se říci
drozdovský masopust z celého světa. Nabídka svařáku z lesa Řáholce, koblížků obzvláště dobře propečených a křupavé preclíky
doplněné prodejem zázračného modrého pramene, který měnil barvy podle přání zákazníka je drozdovským unikátem. Ale
všechno má svůj konec i masopust. Končilo se samozřejmě tancovačkou a posezením při muzice v hostinci U Lisých.
Fotodokumentaci z masopustu si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Magický advent v Drozdově

Magický  advent v Drozdově

6. prosince se návsi u kapličky sv. Jana Nepomuckého   konalo  adventní setkání občanů Drozdova. A bylo to skutečné setkání, přišlo téměř na tři stovky občanů. Již od půl čtvrté jim vánoční melodie a koledy hrála kapela pana Valty. V této době si občané procházeli vánoční jarmark, kde si mohli zakoupit výrobky dětí  školní družiny při ZŠ Drozdov, škvarkové placky a vánoční perník od kuchařinek se školní jídelny, jmelí , svařené víno , vánoční klobásku a vánoční dekoraci z pediku od paní  Hertlové .  Starosta obce přivítal občany a popřál jim nerušený zážitek . Pak se rozjel program: vánoční pastýř, který z balkonu obecního úřadu zatroubil známé vánoční koledy. Zvuky trubky se krásně nesly ztichlou návsí, která trubače odměnila bouřlivým potleskem. Po skončení byl slavnostně rozsvícen vánoční strom. I ten byl pro bočany překvapením , protože obecní úřad zakoupil nové osvětlení stromu.  Další hudební vystoupení zajistil žák Papa Čerpl. Ten zahrál na trubku vánoční famfáru a koledy.  Vystoupení  dětí  mateřské školy  a  základní školy ukončilo adventní setkání. Vánoční atmosféru počasí nezajistilo, ale to, že lidé přišli, popovídali si, setkali se, popili voňavý svařák a k tomu zakousli  obzváště dobře vypečenou klobásku potvrdilo, že advent je čas povídání, setkávání, čas prosycen světly a vůněmi, čas přátelství a vzpomínek. Rozcházeli jsme se kolen devatenácté večerní. Děkujeme všem občanům, že přišli, všem organizacím  v obci za přípravu, vedení školy  za program. Příště se setkáme  znovu. Fotografie si můžete prohlédnout ve fofogalerii.